Artık alış veriş merkezi hayatımızın vazgeçilmez bir yeri oldu. Bayanlar için alış veriş yapmasalar bile gezme yeri, aileler için hafta sonları ailecek bir vakit geçirme ve kafa dinleme yeri haline geldi. Böyle olunca AVM sektöründe hızlı bir gelişme yaşandı ve neredeyse her ilçeye bir AVM açıldı. Hatta bazı ilçeler de birden fazla AVM yapıldı. Haliyle insanlar artık hangi AVM’ye gideceğini tercih eder hale geldiler. Eğer sizin alış veriş merkezinizi tercih etmelerini istiyorsanız basit dokunuşlar AVM dekorasyonunuzu ferah ve lüks bir hale getirmelisiniz. Bambaşka bir AVM oluşturmak istiyorsanız, AVM tavan dekorasyonu ve duvar dekorasyonunu gergi tavan sistemleri ile yaptırmalısınız.

Son dönemde özellikle mekanlar için kullanımı yaygınlaşan gergi tavan sistemler AVM tavan dekorasyonu ve hatta duvar dekorasyonu için de kullanılmaya başlandı. Böylece AVM’ler ışıl ışıl ve bir o kadar da ferah ve lüks bir mekan haline geldi. Böyle olunca daha çok tercih edilen mekanlar gergi tavan sistemi kullanılan mekanlar oldu.

AVM’DE NEDEN GERGİ TAVAN SİSTEMİ KULLANILMALI?

Alış veriş merkezi gergi tavan sistem kullanmanın artılarını sizlere bir çok madde ile açıklayacağız.

+Gergi tavan ısıya, ışığa, suya ve neme dayanıklıdır.

+Gergi tavan 1 metre karede 150 kilograma kadar ağırlık taşıyabilir ve bu ağırlık üzerine baskı oluştursa bile deforme olmaz.

+Gergi tavan sistemleri kendinden renkli olup boya ve badana gerektirmez.

+Gergi tavan sistemi 15 yıl boyunca ilk günkü gibi yeni kalabilir. Yani diğer sistemlere göre daha uzun dayanır.

+ Alış veriş merkezi tavan dekorasyonu için gergi tavan kullanımı ile ışıklı ve değişik soyut desenli tavan görünümüne sahip olabilirsiniz.

+Gergi tavan sistemlerinde transparan gergi tavan yada dijital baskı gergi tavan kullanarak, aynı zamanda aydınlatma sistemi olarak da kullanmanız mümkün.

+İstediğiniz ve beğendiğiniz bir resmi yada deseni gergi tavanın üstüne baskılayabilir ve o şekilde montajını yapabilirsiniz. Bu yönteme de dijital baskı gergi tavan sistemi denilmektedir.

+Gergi tavan çok kısa sürede montajı yapılan, aynı zamanda herhangi bir bölgede tadilata gerek olduğunda çok kısa sürede ve alış veriş merkezi içindeki insanları uzun süre rahatsız etmeden kısa sürede eski haline getirilebilen bir sistemdir.

Bu sebeple AVM tavan dekorasyonu ve duvar dekorasyonu içi gergi tavan sistemi tercih edilmelidir.

İnsanlar, satın alma sürecinde tüketici kimliği edinirler. Bulunduğu çevre ve mekandan etkilenerek bu kimliğe katmanlar ekler yada kimliği oluşturan katmanları yeniden düzenlerler. Nesnel ve sosyal çevre içinde yer alan bireyler, kendi yaşam alanına eklenen, uyum sağlanan ve çatışan tüm ögeler içinde satın alma karar ve davranışlarını yeniden kurgulamaktadırlar. Bireyin yaşadığı çevre içindeki bu davranışlarını inceleyen alan olarak “çevre psikolojisi”, toplum içindeki birey, ekonomi, mimari, iletişim ve fiziksel çevre faktörlerinin kesişim kümesini oluşturur.

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

Artık ülkemizde en ufak şehirden en büyük şehre kadar her yerde AVM mantığı yerleşmiş bulunmaktadır. Market, kıyafet mağazaları ve restoranların aynı bina içinde yer alması hem insanların alışverişlerini kolaylaştırmakta, hem de aradıkları her şeyin hemen elinin altında olmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra insanlar, ailecek kafa dağıtmak ve hoşça vakit geçirmek için AVMleri tercih etmektedirler.

Modern ve Işıl Işıl Görünüme Sahip Bir AVM

Alışveriş merkezlerinin müşteriler tarafından tercih edilmesi için güzel bir dekorasyon oldukça önemlidir. İnsanların rahatlamaya geldiği bir mekan ferah, lüks ve şık bir dekorasyona sahip olmalıdır. Yüksek tavanlara sahip AVM tavan dekorasyonu da mekanın atmosferi açısından oldukça önemlidir.

Gergi tavan modelleri her zaman lüks ve ferah görünümlü ortam oluşturmak adına AVMler için tercih etmektedir. Özellikle birçok kişinin her gün girip çıktığı AVM dekorasyonu kalabalık ortamları ferahlatmak adına oldukça önemlidir.

AVM dekorasyonlarında ağaçlar, su dekorasyonları gibi süslemeler kadar AVM’nin tavan dekorasyonu da oldukça önemlidir. Tavan dekorasyonları AVM’de klasik ve özgün olmamalıdır ki, gelenlerin ilgisini çekebilsin. Bu sebeple renkli, farklı desenlerde ve hatta resimli bir tavan dekorasyonunu insanlar çok beğenecektir. Bu tür bir AVM tavan dekorasyonu gergi tavan sistemleri ile yapılmaktadır.

 Gergi tavan tercihi ile AVM tavan dekorasyonunda hem dayanıklı bir tavan, hem rengi solmayan, nem, ışık ve suya dayanıklı bir tavana sahip olunabilir. Bununla birlikte kolay montaj yapılabilmesi ve tavana istenilen şekilde desen verilebilmesi de gergi tavan sistemleri ile oldukça kolaydır.

AVM’nin atmosferi değiştirilmek isteniyorsa, transparan gergi tavan ile tavanlar değişik şekillerde kaplanabilmektedir. Bunun yanında bir de transparan gergi tavanın iç kısımların fiberoptik aydınlatma sistemi yada led aydınlatma ile döşenerek etrafa rengarenk ışıklar saçan ve ışıl ışıl bir AVM tavanına sahip olunabilir.

Gergi Tavan Duvar Dekorasyonu Aydınlatma

Alışveriş merkezi tavan dekorasyonu dışında AVM duvar dekorasyonu da gergi tavan sistemleri ile yapılabilir. Gergi tavan ile duvar dekorasyonu ve tavanda uygulanacak ışık sistemi duvara da uygulanabilmektedir. Bununla birlikte AVM’nin ortasında bulunan bina direkleri de gergi tavan sistemleri ile kapatılıp daha şık bir mekan sağlanabilir.  Direk ve duvar dekorasyonu için dijital baskı gergi tavan da kullanılabilmektedir. Dijital baskı gergi tavanlar ile istenen desen ve resim duvar veya direklere döşenerek, bir de iç kısmına aydınlatma sistemi konularak, çok havalı ve ışıl ışıl bir AVM dekorasyonuna sahip olunabilir.

 Gergi tavan fiyatları, model ve yapılacak alana göre değişiklik gösterse de boya gibi uzun uğraş isteyen işlerden oldukça ekonomik ve yapımı kolay bir sistemdir.

 

Pin It on Pinterest

Share This