Gergi tavan tasarımları ısı aldığında farklı bir şekle giren ve değişik tasarımlarda uygulanabilen bir tavan süsleme tekniğidir. Bu tavan tasarımlarının ilk uygulamaları 1940’lı yıllarda ortaya çıkmış ve ilk defa da Fransa’da uygulanmıştır. Kumaş tarzında kullanılan gergi tavan uygulamaları daha da eski devirlerde kullanılmıştır. 1970’li yıllara gelindiğinde çeşitli mekânlarda kullanılan farklı tavan tasarımları zamanla hemen her yerde tercih edilen bir sistem haline geldi. Görünüşü ve duruşu son derece hoş olan bu tavan tasarımları şık mekân tasarlamak isteyenlerin ilk olarak başvurduğu dekorasyon sistemlerinden biridir. Mekânlara sınırsız katkısı olan bu gergi tavan modelleri insanların beğenerek kullandıkları ürünler arasında yer alıyor. Kullanım alanı son derece geniş olan bu tavan sistemlerinde insanlar şık bir dekor oluşturmak istediklerinde farklı desenleri değerlendirme imkânına sahipler.

gergi tavan modeli

Gergi Tavan Tasarımlarının Çeşitleri

Mekanlara farklı bir ambiyans kazandırmak isteyen insanlar gergi tavan sistemlerinin sunduğu olanaklardan fazlası ile yararlanıyorlar. Yıllar içerisinde hem tasarım şekilleri hem de malzeme yapısı bakımından büyük değişikliklere uğrayan gergi tavan modelleri insanlara farklı seçenekler sunuyor. Tasarımlar içerisinde en çok tercih edilen modellerden biri dijital baskılı tavan modelleridir. Oldukça çarpıcı bir görünüme sahip olan dijital baskılı gergi tavanlar yüksek teknolojinin bir ürünü olarak karşınıza çıkıyor. Yüksek bir çözünürlüğe sahip olan tavan görselleri UV baskı sistemi ile ortaya çıkarılmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu tavanlara uygulanan resim ve renklerde herhangi bir solma meydana gelmez ve çatlamalar ortaya çıkmaz.

Bu yöntemde desen seçeneği neredeyse sınırsızdır ve insanlar kendi zevk ve hayal güçlerine özgü seçimler yapabilmektedirler. Bir diğer gergi tavan uygulama şekli ise transparan yani ışıklı doku tavan sistemidir. Bu uygulamaları genelde sade ama şık tasarımlardan keyif alan insanlar tercih etmektedirler. Tavan gergisi bu uygulamada düz renk olarak tercih edilir ve üzerinde herhangi bir desen bulunmamasına özen gösterilir. Enerji kaynağından almış olduğu ışığı mekân içerisine dağıtır. Işığın kaynağı gözü rahatsız etmediği için insanların yoğun olarak bulunduğu ortamlarda tercih edilebilir bir tavan sistemidir. Transparan gergi tavan uygulaması en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer almaktadır.

gergi tavan modeli

fDaha çok iş yerlerinde, avm ve havaalanı gibi yerlerde tercih edilen bu gergi tavan modeli evlerde de tercih edilmeye başlanmıştır. Lake gergi tavan sistemleri de yine mekânların ışıltısını yansıtmak adına oldukça iyi olan tasarımlardır. Bu sistemde renk skalası son derece geniştir. Kapalı olan tüm alanlarda rahatlıkla uygulanan bu tavan tasarımları müşterilerin renk tercihleri doğrultusunda yapılmaktadır. Lake gergi tavanlarda isteğe bağlı olarak 3 boyutlu olan tasarımlar da hazırlanabilmektedir. 3D gergi tavan modelleri de yine son derece deneyimli insanlar tarafından hazırlanan ve mekânlara hoş bir hava katmak adına yapılan tavan modelleri arasındadır. Hangi tavan sistemi tercih edilirse edilsin tüm gergi tavan modelleri ortamların şık görünmesine yardımcı olacak şekilde tasarlanmaktadır.

 

Gergi Tavan Uygulamalarının Özellikleri

Gergi tavanlar hemen her türlü tavan şekillerine uygulanabiliyor. Renk ve desen konusunda herhangi bir sınırı bulunmayan bu tavanlar mekânlara şık bir görünüm kazandırıyor. Manzara resimleri, geometrik şekiller, uzay manzaraları, farklı mevsim desenleri, sualtı resimleri gibi çok çeşitli şekillerde resimlerle tavanlarınızın süslemesini yaptırabilme imkânınız bulunuyor. Gergi tavan modellerinde kalite ve işçilik son derece önemlidir. Eğer bir gergi tavan uygulaması profesyonel olmayan firmalar tarafından yapılmış ise bu gergi tavanların çok da uzun ömürlü olmasını beklemek doğru olmayacaktır.

Alanında uzman olan bir gergi tavan firması insanlara yıllarca kullanılabilecek tavan modeli sunarken aynı zamanda mekânların şıklığını da pekiştirecek modeller ortaya çıkaracaklardır. Gergi tavanlarda herhangi bir şekilde yıpranma meydana gelmez. Temizlenmesi son derece kolaydır ve ışığı dağıtması açısından çok etkili olan tavan sistemleridir. Yapılan gergi tavanlar kaliteli malzemeden üretilmiş ise herhangi bir şekilde çatlama meydana getirmeyecektir. İstenildiği takdirde sökülerek yeniden başka bir yere monte edilebilir tavan sistemleridir. Esnek malzemeden üretildiği için kullanışlı olduğu kadar dayanaklıdır. Esnek olduğu için de deformasyonlara karşı son derece sağlıklı bir üründür. Yırtılmayan ve üzerine gelecek olan ağırlıklar karşısında şekil bozulması gibi bir sorunu bulunmamaktadır.

 

Havaalanı Gergi Tavanların Mekânlara Faydaları Var mıdır?

Mekânların dekorasyonu açısından son derece etkili olan tavan sistemleridir. Her şeyden önce gergi tavan modelleri mekânlarda şık ve tarz bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Yüksek bir mimari zevke hitap eden gergi tavanlar fiyat olarak da uygun olduğundan insanlar rahatlıkla bu uygulamalardan faydalanabiliyorlar. Esnek malzemeden üretilen gergi tavanlar çökme, eğilme ya da bükülme gibi sorunlar ortaya çıkarmazlar. Deformasyonlara karşı son derece dayanıklı olan bu tavan sistemleri uzun yıllar mekânlarda kullanılabilme imkânı sunmaktadır. Sarsıntı sırasında malzemelerde çatlaklar meydana gelmediği için kısa süreli değildir. Uzun yıllar görüntüsünden ve şıklığından bir şey kaybetmezler. Tüm tavan türlerine göre bir gergi tavan modeli uygulayabilme imkânı bulunabilmektedir. Alev almazlık özelliği bulunan bu tavan sistemleri nemden ve sudan etkilenmezler. Böylece dışarıdan kaynaklanan olumsuz durumlarda evinizin iç kısımlarında kötü bir görünüm ortaya çıkmaz. Gerek aydınlatma gerekse de dekorasyon amaçlı olarak gergi tavan tasarımlarından rahatlıkla yararlanılabilir. Yıllar süren bir garanti süresi bulunduğu için gergi tavanlar yıllarca kullanılabilme imkânı sunmaktadır. Bu tavan sistemleri son derece hijyenik ürünlerdir. Kolay kolay kirlenmeye maruz kalmayan tavanlar nemli bir bez ile tozu alınabilecek yapıda modellerdir. Kısa sürede montajı yapıldığı için mekânlarda önemli derecede kirlenme meydana getirmemektedir. Görünüm olarak ortama hoş bir görsellik katar ve kaliteli bir görünüm ortaya çıkarır. Özellikle mekânında tarz bir dekor oluşturmak isteyen işletme sahipleri bu tavan tasarımlarından çok iyi şekilde faydalanabilirler. Gergi tavan fiyatları diğer tavan süsleme çeşitlerine göre daha uygun olduğundan bu tavan sistemleri daha çok kullanılıyor.

 

Gergi Tavan Modellerinin Uygulama Alanları

Gergi tavan uygulamaları hemen her mekâna rahatlıkla uygulanabilen sistemlerdir. Şık, hijyenik ve kolay uygulanabilen tavan tasarımları olduğu için gergi tavanlar birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Normal bir evin dışında birçok alışveriş merkezi, havaalanları, restoranlar, kafeler, ofis ortamları, oteller gibi alanlarda uygulanmaya uygun tasarımlardır.  Özellikle yüksek tavana sahip olan tüm mekânlar bu tasarımları rahatlıkla kullanabilirler. Gergi tavan modelleri çok geniş bir çeşit özelliğine sahip ürünler olduğu için insanlar kendi zevkleri doğrultusunda da seçim yapabilme imkânına sahipler. Tarz bir mekân oluşturmak isteyen restoran sahiplerinin ilk olarak yararlandığı tavan çeşitleridir. Aynı zamanda havaalanı gibi büyük ve kalabalık mekânlarda da bu tavan sistemlerinin tercih edilme nedenleri son derece geniş denilebilir. Yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyadaki havaalanlarında bu tavan sistemlerinden faydalanılmaktadır. Özellikle havaalanı gibi insan kalabalığının yoğun olduğu yerlerde kullanım için çok farklı amaçları olduğu da söylenebilir.

 

Havaalanlarına Gergi Tavan Uygulaması

Çok popüler bir hale gelen gergi tavan uygulamalarının en yoğun olarak kullanıldığı alanlardan birisi de havaalanı mekânlarıdır. Yüksek tavan sistemi olduğundan gergi tavan modelleri kendini en iyi şekilde bu tarz ortamlarda göstermektedir. Modern bir görünüm sunması ve hemen her kesimden insana yer vermesi havaalanlarının görünüm olarak farklı bir tarzının olması gerekiyor. İnsanlara son derece ferah gelen havaalanı ortamlarının en büyük sırrı tavanlarında kullanılan gergi tavan tasarımlarıdır. Bu tasarımların kullanıldığı hava limanlarında ışığın dağılımı da son derece düzenli bir şekilde gerçekleşir ve herhangi bir şekilde görüntüde bozulmalar meydana gelmez. Gergi tavanların en güzel örneklerini görebileceğiniz Azerbaycan Bakü Havalimanı gergi tan uygulamalarına son derece güzel örneklerden biri olarak sunulabilir. Bu tarz havaalanlarında genelde 3D gergi tavan uygulamalarından yararlanılmaktadır. Yurt içinde bulunan tüm havaalanlarında da uygulanan bu gergi tavanlar farklı nedenlerden ötürü de tercih edilmektedir. Yalnızca şık ve hoş durduğu için tercih edilmeyen bu ürünler yangına karşı dayanıklı olduğundan da tercih edilmektedir. Yanmaz özelliğe sahip olan bu gergi tavan modelleri yangının yayılmasının önünde son derece etkilidir. Aynı zamanda su geçirmez bir özelliği olduğu için de nemden etkilenmez ve hava limanı gibi ortamlarda insan sağlığını tehdit altına alacak bir durumda bırakmaz. Esnek malzemelerden yapılan gergi tavanlar sarsıntı, sallantı gibi durumlar karşısında da insanlara en iyi olanaklarda hizmet vermektedir.

 

Havaalanlarına Ne Tür Gergi Tavan Uygulamaları Yapılıyor?

Havaalanları çok geniş ve çok fazla insanın bulunduğu ortamlardan birisi olduğu için buralarda genel olarak 3D gergi tavan uygulamaları yapılmaktadır. Gergi tavan tasarımlarının birçoğu uygulanabiliyor olsa da daha çok sade ve soft tasarımlar daha çok ilgi çekiyor. Işık dağılımı, esnek ve hafif olması, hoş bir görünüm sunması havaalanı ortamları açısından son derece önemlidir. Transparan gergi tavanlarda yine havaalanlarının belli bölümlerinde tercih edilebilen türler arasında bulunuyor. Işığın yayılımını çok iyi yansıtması açısından transparan gergi tavanları en iyi tasarımları sunmaktadır. Gergi tavan fiyatları hazırlanacak mekânlara göre değişim göstermektedir. Mekânın büyüklüğü, tasarımın çeşidi, uygulama sırasında gerçekleşen işlemler fiyatları etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

 

Havaalanı Dekorasyonunda Gergi Tavan

Havaalanları ilk girişte insanları etkileyen ortamlardır. Bu ortamların son derece hoş bir hava yansıtması büyük ölçüde gergi tavanlara has bir durumdur. Şıklığı ve şeffaflığı sayesinde insanlara farklılık sunan ortamlardır. Gergi tavanlar dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan ve hemen her havaalanında görmeye alışık olduğunuz tavan sistemleridir. Yapımı son derece hızlı şekilde gerçekleştirilen ve montajında da herhangi bir sorun yaşanmayan gergi tavan tasarımları kolay uygulanabilen tavanlardır. Bu tavanların esnek ve kir tutmayan yapısı havaalanı mekânlarında çalışanların büyük sorun yaşamamasını sağlıyor. Hemen her türlü kolaylığı ve şık görünümü sunan gergi tavanlar şeffaf görünümü ile insanlara huzur veren ortamlar yaratıyor.

 

 

 

 

Gergi Tavan Fiyatlarında Muazzam Fırsatlar

Gergi tavan fiyatları insanların ödemekte zorlanmayacakları türden fiyatlardır. Hem hoş bir dekorasyon ürünü elde edip hem de bunu uygun olan bir fiyatta gerçekleştirmek insanların zorlanmadan hizmet satın alabilmesini sağlıyor. Gergi tavan yaptırmak isteyen insanlar en iyi firmalardan hizmet alarak mekânlarının tavan ve duvar kısımlarında şık bir görünüm ortaya çıkarabilirler. Kendi zevkleri doğrultusunda satın alacakları hizmet ortamların havasını birden bire değiştirecek ve dekorasyon konusunda sizi çok fazla zorlamayacaktır. Gergi tavan uygulamalarından yararlanmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Malzeme bilgisi, üretim süreci ve montaj gibi konularda bizlerden yararlanabilir ve rahatlıkla hizmetlerimizin detaylarından faydalanabilirsiniz. Firmamız gergi tavan uygulaması konusunda yılların deneyimi ile hizmet veren ve ürün kalitesinde her zaman en iyisini hedefleyen bir firmadır.

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This