Konyaaltı, Antalya’nın batı kısmında yer alan bir ilçesidir. Dünyaca ünlü Konyaaltı plajı adını bu ilçenin isminden almıştır. Şu an 10 köyü ve 29 tane mahallesi bulunmaktadır. Kepez ve Muratpaşa ilçelerine komşudur. Konyaaltı isminin hikayesi ise 20. Yüzyılın sonuna kadar falezlerin üzerinde olduğu için “koyaltı” şeklinde telaffuz edilmesi ile başlanmış ve daha sonra yerel halk dilinde zamanla “konyaaltı” dönüşmesiyle şekillenmiştir.  Konyaaltı Anadolu uygarlıkları haritasına göre Likya sınırları içerisinde yer alır ve Likya pamphilya ile sınırla hale getirilmiştir. Milattan Önce 30 yıl öncesine kadar uzandığı düşünülen Likya uygarlığının bu bölgede yer alan kentin ismi Olbia olarak bilinir.

Antalya’da bulunan birçok alış-veriş merkezi Konyaaltı’nda veya yakın ilçelerinde bulunmaktadır. Antalya Migros avm ve Antmerkez avm bunlardan bazılarıdır. Konyaaltı’nda çok miktarda süpermarket, eczane, bakkal, elektronik market, yapı marketler, sinema ve giyim mağazaları bulunmaktadır. Salı günleri merkezde pazar kurulur ve evinizin her türlü meyve sebze, süt ve taze balık ihtiyaçlarını buradaki pazardan temin edebilme imkanınız bulunmaktadır. Gidemediğiniz durumlarda ise alternatif olarak çevre ilçelerde de Pazar yerleri kurulmaktadır.

Konyaaltı’nın yakınlarında bulabileceğiniz aktiviteler ise; Antalya’da eğlencenin kalbini attıran Beach Park, Dünyanın 3. Büyük Akvaryumu, kendinizi Türkiye’nin 4 bir yanına gitmiş gibi hissedeceğiniz bütün ünlü mimarilerinin minyatürünün bulunduğu MiniCity vs olarak sıralayabiliriz. Ayrıca Dolphinland’da yunus balıklarının yaptığı harika gösterileri de izlemeniz gereken aktivitelerden birisidir. Etrafta çok sayıda restaurant bulunmaktadır. Bunların başlıcalar; Salih Ocakbaşı, Mirbey Ocakbaşı, Urfa Sultan Sofrası, Moruk Ocakbaşı, Samsun Pide dir. Buralara uğrayarak da her çeşit lezzeti tatmanız mümkündür. Tüm Türk Mutfağının müthiş tatlarını buradan deneyebilirsiniz. Ayrıca;

gergi tavan modeli

Konyaaltı Plajı, Antalya’nın en güzel ve büyük plajlarından biridir. Akdeniz sahil şeridinin temiz noktalarından biri olarak gösterilir. Bu ilçede konumlanan plaj, her yıl farklı kültürlerden insanların denize girmek için tercih ettiği yerlerin en başında gelmektedir. Şehrin en batısında bulunan Konyaaltı Plajı, aynı zamanda Türkiye’nin en uzun denize girilebilinen plajıdır. 7 kilometre uzunluğundaki plajın çevresinde çok sayıda otel ve konaklama için çeşitli alternatifler bulunur. Keyifli vakit geçirmek için spor ve yürüyüş yapabileceğiniz parkurlarında bulunduğu bu ilçeyi yazın tatil yapılacak yerlerinizin arasında düşünebilirsiniz.

İlçede toplamda 53 adet okul vardır. Bunlar; bale, müzik, ilkokul, ortaokul ve lisedir. Hastane olarak 2 özel ve 1 devlet hastanesi vardır. Her türlü eğlence için biçilmiş kaftan olan konyaaltı özellikle turistlerin gözbebeği haline gelmiştir. Dikkat edeceğiniz üzere eğlence ve her türlü aktivitelerin yapıldığı merkezlerde konsep olarak baktığınızda hoşunuza giden mimari şekiller genellikle gergi tavan olarak diye bilinen bir malzemeden yapılmış ve dikkat çekici haldedir.

En Güzel Gergi Tavan Modelleri

Gergi tavan sistemi, farklı yapısı ile ısıtılarak istenilen şekle girebilen, çeşitli renklerde ve dokularda özel alüminyum profillerine ısı verip gerilme işlemi uygulanması tekniğidir. Genellikle Dairesel, düz ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra kubbe ve tonoz gibi radyumlu uygulamalara da olanak sağlar.

Gergi tavan modelleri, bu esneklik sayesinde her tür projede kendine özgün tavanlarda kendisine has tasarım imkanı sunar. 3D, selçuklu, kütüphane, iç Anadolu motifleri vs gergi tavan Sistemi sadece tavanda uygulanmaz. Bunun yanı sıra duvar ve dekoratif amaçlı olmak üzerede yapılabilir. Su, küf ve nemden etkilenmez, sonrasında bakım ve boya gerektirmez, rahatça temizlenebilir. Üzerine dekoratif olarak ankastre aydınlatma armatürleri de konulabilir, arka tarafından çeşitli renklerde aydınlatmalar koyularak soft ışık kaynağı olarak da kullanılır. Ağırlığı yaklaşık 200gr/m²dır. Yani hafifliği sayesinde kolaylıkla istenilen her yere yapılabilir. Yangında alev almaz, hijyenik maddelerden yapılmıştır, her türlü esnekliğe sahiptir.

gergi tavan modeli

Gergi Tavan Nasıl Uygulanır?

Antalya gergi tavan modelleri kısa sürede ve yormadan kolaylıkla montaj yapılır, x ışınlarından etkilenmez. Üzerine her çeşit her ebatta resim baskısı yapılabilir, çatlama ve dağılma gibi sorunlar çıkartmaz, gerektiğinde sökülüp temizlenip tekrar farklı bir yere monte edilebilir. Ayrıca; Sıcaktan etkilenmeyen Antalya Gergi tavanları her türlü mevsim koşullarına göre gönlünüzce kullanılabilinir.

Gergi tavanları sırasıyla, Düğün salonları, sinema salonları, kültür merkezleri, konferans salonları, sauna, hamam, yüzme havuzları, mağazalar, restoranlar, iç dekorasyon evler, otel, sanat galerileri, çeşitli stantlar, hastane ve villalarda rahatlıkla kullanım sağlanır. Gergi tavan yapılmadan önce istenilen ölçü ve ebatta bir alçıpan levha hazırlanır ve işlem bunun üzerine uygulanır. Daha önceden ölçülen levhalar yerleştirilir. Alçı ve boya işleri tamamlandıktan sonra gergi tavan  işlemine geçilir. Önce istenilen ledler ve ışıklar yerlerine yerleştirilir. Sonrasında gergi tavan kumaşı önce ısıtılarak genleşmesi sağlanır sonrasında soğumaya bırakılır ve genleşme azaldığında tavan kendi kendine monte edilmiş olur. Kullanım açısından en az 15 yıl garanti verilir.

Gergi Tavan Fiyatları Nedir?

Gergi Tavan fiyatları, yapılan işin ustalığı, büyüklüğü, seçilen malzemenin kalitesi ve yapılacak m2 bazında oranı düşünüldüğünde bu gergi tavanların fiyat aralıkları işçiliğe göre değişir. Ayrıca işlem sırasında takılan ledlerin ve ışıkların kalitesi, yapılan işin süresi ve kullanılan alçı panellerin sağlamlığı, levhaların genişliği, baskı yapılan kumaşın kalitesi ya da özel çerçeveler, özel baskılar fiyatlar arasında değişik uçurumlara neden olabilmektedir. Gergi tavan yaptırmadan önce iyi düşünmeli ve iyi bir fiyat araştırması yapılmalıdır. Tabi işin ustasından yaptırmak da çok önemlidir bu nedenle firmamızdan en iyi hizmeti alabilirsiniz.

 

 

Pin It on Pinterest

Share This