Korkuteli Antalya şehrinin tarihe beşiklik yapmış önemli yerleşim yerlerinden birisidir. Pek çok medeniyetin etkisi altında kalan ilçede gezilip görülecek pek çok tarihi ve turistik yerler bulunmaktadır. Korkuteli ilçesinde gergi tavan modelleri olarak Antalya gergi tavan tasarımları olarak bu şehre özel birbirinden güzel ev etkili gergi tavan tasarımları bulabilirsiniz. Farklı model ve tasarımı ile birbirinden harika gergi tavan tasarımlarını bu ilçe için özel olarak bulabilirsiniz.

Antalya gergi tavan  tasarımlarından bahsedecek olursak; gergi tavanlar tavan dekorasyonunda iç mekanlara hoşluk ve estetik katmak için tasarlanan ürünlerdendir. Gergi tavanların en büyük özelliklerinden biri estetik harikası olmamalarının yanı sıra bakım ve montaj kolaylığı ve kullanım kolaylığı aşısında temizliğinin çok basit bir şekilde yapılmasıdır. Boya badana gibi ek masraf ve zahmetlere gerek duymaksızın yapılan gergi tavan tasarımları ile muhteşem görsellikte evinizde dekorlar oluşturabilirsiniz. İç mekanların zenginleşmesi yönünden muhteşem tasarımda olan gergi tavan tasarımları ile iç mekanlarınızı en iyi şekilde dekore edebilirsiniz.

Gergi Tavanların En Çok Kullanıldığı Yerler

Gergi tavan tasarımı olarak bu modellerin en çok kullanıldığı yerler olarak alışveriş merkezlerini, ofis ortamlarını, toplu kullanım mekanı olarak apartman girişlerini örnek gösterebiliriz. Gergi tavan tasarımları bunun dışında evlerde dekor amaçlı olarak da günümüzde sık tercih edilmektedir.

Büyük Alışveriş Merkezleri

 Gergi tavan tasarımlarının en çok kullanıldığı alanlar içinde büyük alışveriş merkezleri gelmektedir. Buralarda gergi tavan tasarımları sık kullanılmaktadır. İnsanların dikkatini çekmek ve müşteri kitlesini arttırmak adın alışveriş merkezlerinde gergi tavan tasarımlarından yararlanılmaktadır.

gergi tavanı modeli

Ofisler

 İş yerinde potansiyeli arttırmak adına buralarda da gergi tavan tasarımlarından kullanılmaktadır.

Hastaneler

 Bazı hastaneler de mekana konfor ve zenginlik katmak açısından gergi tavan tasarımlarından yararlanılmaktadır.

Evler 

Gergi tavan tasarımları evlerin dekorasyonunda da tercih edilen tavan tasarımlarından birisidir. Evlerde genelde salon ve koridorların aydınlatılması ve dekorunda kullanılan gergi tavan tasarımların evlerin diğer bölümlerinde de dekor amaçlı kullanılan tasarımların başında gelmektedir. Evlerin atmosferini mükemmel bir şekilde değiştirmede etkili olan gergi tavan tasarımlarını dekor amaçlı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Gergi Tavan Tasarımlarının Sık Tercih Edilmesinin Nedenleri

Gergi tavan modelleri olarak tavan dekorunda bu tasarımların tercih edilmesinin pek çok nedenler vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Gergi tavanlar şık ve estetik görünüm kazandırmak açısından iç mekanlarda en çok tercih edilen dekor süslemelerinden birisidir.
  • Gergi tavan tasarımları sadece iç mekanları zenginleştirmez aynı zamanda ortamda güvenli ve sağlıklı kullanım kolaylığı sağlar. Isıdan etkilenmemesi nedeniyle yanma olmaması, kırılma, çatlama gibi sorunlardan uzak kalarak sağlıklı bir yaşam alanı sunması açısından gergi tavan tasarımları sık tercih edilir.
  • Gergi tavanların temizliği de çok pratiktir. Tek bir bezle tavan temizliğini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sadece bezle silmekle temizlenir ve uzun süre kirlenmeden temiz kalabilir. Boya gerektirmez. Bu bakımdan gergi tavan tasarımlarının kullanımı oldukça kolaydır.
  • Gergi tavanların montaj ve bakımı da oldukça basittir. Kolay bir şekilde sökülüp çıkarılabilir. Bu açıdan da bu tasarımlar sık tercih edilen tavan dekorları arasında yer almaktadır.

Gergi Tavan Fiyatları

Gergi tavan fiyatları olarak gergi tavan tasarımlarında fiyat hesaplaması yapılırken gergi tavanın yapılacağı alanın büyüklüğü önce hesaplanır. Ne kadar bir alana gergi tavan tasarımı yapılacağı hesaplanır. Kaç metre karelik alana yapılacaksa metrekare hesabına düşen para ile alanın metre karesi çarpılarak fiyat belirlenir.

gergi tavanı modeli

Gergi tavan tasarımlarında fiyatlar metrekare başına hesap yapılsa da bu işle uğraşan firma ya da şirketlerin belirleyeceği fiyata göre fiyatlarda değişiklik olabilir. Fiyat konusunda en uygun fiyat politikasının belirlenmesi için bu alanda hizmet veren firmaların fiyat tekliflerini inceleyebilir ve sizin için en uygun fiyat politikasını belirleyen firma ile anlaşarak gergi tavan tasarımlarınızı istediğiniz alana yaptırabilirsiniz. Kalite ve fiyat açısından sizin için en uygun firma ile anlaşarak gergi tavan tasarımlarını istediğiniz alana yaptırabilirsiniz. Uygun ve ekonomik fiyatlı gergi tavan tasarımlarından yararlanmak için bu alanda uzman gergi tavan işi yapan firmalardan destek alabilir ve gergi tavan tasarımlarını bütçenize uygun şekilde yaptırma şansına sahip olabilirsiniz.

Tavan Süslemelerinde Gergi Tavan Tercih Edin

Tavan dekoru için en uygun tavan süslemesi olarak gergi tavan tasarımlarını tercih edebilirsiniz. İç mekanların en güzel şekilde dekore edilmesi ve iç mekan havasının olumlu yönde değiştirilmesi için gergi tavan tasarımlarımdan yararlanabilirsiniz. Dekor açısından iç mekanlarda muhteşem bir görsellik kazandırılması için tavan dekor süslemelerinde en ideal dekor tasarımı gergi tavan tasarımıdır. Dekor dışında kullanım kolaylığı bakımından kullanımın basit ve pratik olması da bu tasarımların tercih edilmesini kolaylaştırmaktadır. Hijyenik açıdan da size olumlu katkılar sağlayan gergi tavan modellerinin bakım ve temizliği de kolay yapıldığı için bu açıdan da bu modeller çok tercih edilmektedir. Siz de tavan bakımında zorlanmadan basit ve pratik bir kullanım arıyorsanız tavan dekorunda gergi tavan tasarımlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sorunsuz, temiz, kullanışlı ve etik bir tavan tasarımı arıyorsanız gergi tavan tasarımları tam size göre. İster evinizin istediğiniz bölümünde, ister iş yerinizde huzurlu ve ferah bir otama katkı sağlamak için büyük işletmeciyseniz toplu kullanım alanlarınız için en ideal tavan dekoru için gergi tavan modellerini tercih edebilirsiniz.

 

Pin It on Pinterest

Share This