Antalya gergi tavan modelleri denildiği zaman akla ilk önce gelen yer Kumluca gergi tavan firmasıdır. İlçe de bulunan hastane, okullar ve otellerde firmamıza ait görselleri görebilirsiniz. Kumluca gergi tavan firması uzun yıllardır müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Kumluca Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya ilinin yaklaşık 70.000 nüfusu olan bir ilçesidir. Kumluca ilçesi turistik özelliğinden dolayı çok sayıda oteli ve yazlığı barındırmaktadır. İlçenin nüfusu özellikle yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Turist sayısının artması nedeniyle ilçede bulunan mekanların görsellerine çok önem verilmiştir.

gergi tavan modeli

Özellikle otellerin lobilerinde kullanılan gergi tavan görselleri tatil için gelen kişilerin yoğun ilgisini çekmektedir. Gergi tavan hoş görseller ve aydınlatmalar içerdiği için özellikle mekanların tavan ve duvarlarına uygulanan bir yöntemdir. Son yıllarda teknolojinin artması ile gergi tavan modellerine olan ilgi artış göstermiştir.

Gergi Tavan Modelleri İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Gergi tavan modelleri okul, hastane, iş yeri oteller ve kişilere ait özel mekanlara estetik görünüm kazandırmak amacı ile yapılan ürünlerdir. Gergi tavan içerisinde bulunan görsel efektler ve yansımaları ile mekanların duvarlarında estetik ve hoş bir görünüme neden olur. Estetik amaç ile tasarlansa bile bilinen birçok faydası vardır. Gergi tavan bulunduğu mekanda görsel efekt, ısı yalıtımı ve ışık yansıması gibi avantajları da sağlar. Gergi tavan montajı yapılırken görselin aydınlatması verildiği için mekanda ışıklar kapalı olsa bile loş ışık verir. Gergi tavan modellerinde en önemli olan kaliteli bir model olmasıdır.

Teknolojinin ilerlemesi ile gergi tavan yapan firmaların sayıda giderek artış göstermektedir. Sektörde bulunan firma sayısının artması ürün kalitesinin azalmasına neden olabileceği için seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Genellikle maliyetli ürünler oldukları için kaliteli malzemeden ve işinde uzman ekip tarafından monte edilmelidir. Uzun yıllar hasar görmeden kullanılabilir bir ürün olduğu için montaj sırasında dikkatli olunması önemlidir. Gergi tavan modelleri genel olarak hazır şekilde firmaların elinde bulunur. Ancak müşteri istediği taktirde kişiye özel olarak üretilebilir. Kişiye özel olarak üretilen ürünün fiyatlandırması da farklı olur. Sizlerde evinizde, iş yerinizde ya da sizlere özel alanlarda istediğiniz zaman hayal gücünüzün ürünü olan gergi tavan modellerini kullanabilirsiniz.

Gergi Tavan Modellerinin Avantajları

Gergi tavan modelleri mekanlara hoş görünüm kazandırmanın yanında yararları da vardır. Gergi tavan modellerinin sağlamış olduğu yararlar;

1- Restore edilmesi gereken duvarların ya da tavanların geri dönüşümünü sağlar.

2- Gergi tavan gerektiği zaman çıkarılarak bozulmadan tekrar monte edilebilir.

3- Uzun yıllar bakım, onarım ve temizlik gerektirmeden kullanılabilir.

4- Gergi tavan modelinin bulunduğu ortamda bulunan nem ve rutubet gergi tavanı etkilemez.

5- Isı ve ışık yalıtımı sağlar. Mekanda bulunan ışıkların yansımasını sağlayarak hoş bir görsel efekt oluşturur.

6- Üretim için kullanılan ham madde dayanıklı malzeme olduğu için bozulmaz ve eskimez.

7- Bina analizi yapılarak üretildiği ve monte edildiği için binanın dekorasyonuna büyük katkıda bulunur.

8- Temizlenmesi ve bakım yapılması çok kolaydır. Montajından sonra nemli bir bez ile tozunu alabilirsiniz.

9- Gergi tavanın görselini kişi istediği zaman değiştirebilir. Uzun yıllar kullanıldığı için görselden sıkılabilirsiniz. Bu gibi durumlarda firmanız ile görüşerek yeni bir efekt yaptırabilirsiniz.

10- Gergi tavanın bulunduğu duvarda herhangi bir işlem yapılacağı zaman gergi tavan sökülebilir. İşlem bittikten sonra bozulmadan tekrar yerine monte edilebilir.

Gergi tavan modellerinin avantajlarından yararlanmak için kaliteli malzemeden gergi tavan modelleri üreten ve uzman ekibi ile hizmet veren kumluca gergi tavan firmasına ulaşabilirsiniz. Hayal ettiğiniz görseli kısa sürede sizlere ait mekanlarda görebilirsiniz.

Gergi Tavan Montajı Nasıl Yapılır?

Gergi tavan montaj işlemi yapılmadan önce montaj işleminin yapılacağı mekanın analizini yapmak gerekir. Müşterinin istemiş olduğu gergi tavan modeli mekan için uygun mu ve hangi boyutlarda üretilmeli diye araştırılmalıdır. Gergi tavan görselleri her mekan için uygun olmayabilir. Mekana uygun gergi tavan estetik görünüm verebilir. Mekân analizi yapıldıktan sonra müşterinin tercihi doğrultusunda seçilen model üretilir. Modelin üretimi genellikle bir kaç gün sürer. İlk önce gergi tavanın yerleşmesi için tavana havuz açılır.

gergi tavan modeli

 

Havuz açıldıktan sonra alüminyum plakadan üretilmiş olan gergi tavan kasası yerleştirilir. Alüminyum plaka yerleştirirken dikkatli davranılmalı ve kenarlarında boşluk bırakılmamalıdır. Alüminyum ve gergi tavan arasına izolasyon bandı yerleştirilir. İzolasyon bandı ısı yalıtımının ve ışık yansımasının oluşmasını sağlar. Son olarak gergi tavan alüminyum plakaya sabitlenerek montaj işlemi tamamlanır. Gergi tavan alüminyum plakaya ne kadar iyi sabitlenirse o kadar sağlam olur ve uzun yıllar kullanılır. Alüminyum malzeme aşınmayan ve dayanıklı bir ürün olduğu için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir.

Gergi Tavan Fiyatları Ne Kadar Olur?

Gergi tavan fiyatları belirlenirken yapılacağı tavanın boyutuna, kullanılacak olan malzemelerin kalitesine ve görselin efektine bakılarak fiyat belirlenir. Genellikle sekizgen, altıgen ve dikdörtgen modellerde üretilen gergi tavanların boyutuna göre fiyatlandırma yapılır. Kişiye özel olarak üretilen gergi tavan modelleri hazır modellere göre maliyetlidir.  Son yıllarda gergi tavan üreten firmaların artması ürünlerin fiyat politikalarının farklı olmasına neden olmuştur. Kişiye özel olarak üretilen gergi tavan modelleri hazır olan modellere göre daha maliyetlidir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanarak için kaliteli gergi tavan modellerini tercih etmenizi öneririz.

 

Pin It on Pinterest

Share This