Gergi tavan ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan dekoratif çalışmalardan biridir. Onlarca farklı çeşit ve modeli ile birlikte gergi tavan modelleri her mekanın havasını değiştirerek göz alıcı, ferah bir hale getirmektedir.

Gergi tavan modelleri led aydınlatma alanında kullanılan yeni trend bir dekorasyon malzemesi haline gelmiştir. Bulunduğu alana derinlik duygusu katan ve estetik bir görünüm sağlayan bu dekoratif ürün, ısıtma yöntemi ile istenilen forma girmektedir. Bir zar görevi gören PVC esaslı zarların alüminyum profillere gerilerek uygulandığı gergi tavan sistemleri lake, saten, metalik, transparan gibi doku ve renk açısından oldukça geniş çeşitleri bulunmaktadır. Her dokunun kendine has özelliklere sahip olması ise, gergi tavan sisteminin uygulanacağı alana olan uyumluluğuna göre seçenekleri artırmaktadır. Bu seçeneklerden kişi, mekana ve kendi tarzına uygun olan renk ve dokudaki modellerden beğendiğini seçebilir, evinizde ya da ofisinizde görmek istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Yuvarlak, dikdörtgen, düz, dalgalı ve kare olmak üzere birçok geometrik şekle girebilen gergi tavan sistemleri PVC malzemesinden oluşması nedeni ile esnek bir yapıya sahiptir. Esneyebilen yapısı sayesinde, ölçülendirmede kolaylık sağlamasının yanı sıra geri tavan, kullanıldığı mekana göre farklı tasarımlar oluşturabilme imkanı bulunur.

Gergi Tavanın Faydaları Nelerdir?

Bu şık dekorasyon olan geri tavan, tüm yapılara farklı geometrik özellikteki tavan ve duvarlara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Işıklandırma, havalandırma, telefon, alarm gibi elektronik sistemler de bu sistem içerisine ilave edilebilir. Uygulama yapılan yüzeyin altında elektrik tesisatı, klima tesisatı, su tesisatı gibi tesisatlar bulunabilir, son derece güvenli bir sistemdir.

 • Malzemesi dolayısıyla çarpma, su, nem gibi birçok dış faktöre uzun süre dayanıklı bir üründür.
 • Gergi tavan fiyatlarıile ekonomik olan bir üründür.
 • Uzun yıllar dayanıklıdır. Esneklik ve canlılığını kullanıldığı süre boyunca yitirmeyen bir sistemdir.
 • Uygulama esnasında mekandaki eşyaları taşımaya gerek yoktur. Montajı kolaydır, uygulama esnasında herhangi bir kirlilik çıkmaz.
 • Hasarlı, çatlak ya da lekeli duvar ve tavanlara uygulanabilmektedir. Böylece hem duvar hem tavanların bakımı yapılmış olur hem de mekana şık bir hava katılmış olur.
 • Gergi tavan yapımında kullanılan tüm ürünler çevre dostudur ve sahip oldukları yasal belgeler ile çevre güvenliği de göz ardı edilmemektedir.
 • Neme dayanıklı ve anti bakteriyeldir. Mikrop barındırmaz, sağlıklı ve hijyenik bir ortam yaratır.
 • Tüm iç ve dış mekanlarda istenilen yerde uygulanabilir.
 • Hafiftir ve tavanda ağırlık yapmaz. Hafif olduğundan dolayı depremde zarar görmez.
 • Kolayca silinip temizlenebilmesi yönüyle pratik bir kullanımı bulunur.
 • Yangına karşı dayanıklıdır, alevli bir yangında ateş almaz.
 • Kısa sürede, kolayca monte ve de monte edilebilme özelliğinden dolayı zaman kaybına neden olmaz.
 • 5m genişlik ve 300 m uzunluğa kadar tek parça halinde uygulama yapılabilir. Veya ekleme yapılarak çok büyük alanlarda da kullanılabilir.

Gergi Tavan Neden Seçilmelidir?

Hasarlı, çatlak ya da rutubet lekesi, normal lekeli tavanlara sahip olanlar gergi tavan sayesinde rahatlıkla bu istenmeyen kusurları gizlenebilir. Bu sistem sayesinde alçı panoya ya da duvar boyası gibi aşırı zahmet gerektiren işlere gerek kalmaz. Mobilyaları taşıyıp yorulmadan gün içerisinde kısa bir süre içerisinde yepyeni tavan görünümüne sahip olabilirsiniz. Tertemiz, suya dayanıklı, dümdüz, pürüzsüz bir tavana sahip olmak yalnızca birkaç saatlik profesyonel bir uygulama ile mümkündür. Ev ve diğer tüm mekanlardaki tüm odaların tavanlarına rahatlıkla uygulanabilir. Yatak odası, salon, mutfak, banyo, hol, balkon, toplantı salonu, yemek odası gibi daha birçok mekanda, gergi tavan ile yepyeni ve modern bir görünüme sahip olunabilir.

Gergi Tavan Yapım Aşamaları

 • Doğru gergi tavan model seçimi yapılmalıdır.
 • Led ışıklar güç kaynakları modele uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.
 • Güç kaynağının voltaj ayarı uygun bir şekilde yapılmalıdır.
 • Gergi tavan sürecin ışıklandırmanın aynı şiddette gerçekleşmesi için watt ayarının doğru yapılması gerekir. Ana hat burada maksimum 100 watt şeklinde tercih edilmektedir.
 • Led bağlama işleminde zıt kutupların doğru şekilde bağlanmasına dikkat edilmelidir.
 • Diğer renkler ışığı iyi bir şekilde yansıtmadığı için istenilen etkiyi vermezler.
 • Gergi tavan hazırlanan alçıpan havuza yapılır.
 • Alüminyum izolasyon bandı sayesinde gergi tavan alanı ve profil çerçeve birbirinden ayrılır.
 • Gergi tavan membranı ısıtılarak profil çerçeve içerisindeki kanallara takılır.
 • Geriye kalanlar alanlarda profil çerçeve ile montajlaşarak birleştirilir.
 • Gergi tavan uygulaması, kısa sürede yapılabilmesinin yanı sıra alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır.

Gergi Tavan Nerelerde Uygulanır?

Gergi tavan uygulamaları, oturma odası, salonlarda, mutfak, banyo, çocuk odası, hol, bir daire içerisinde her odaya uygundur. Çocuk odasına uyumlu gerçekçi fotoğraf, resim, çizgi film karakterleri gibi daha birçok seçenek bulunmaktadır. Birbirinden farklı seçenekleri ile kişilerin seçimine sunulan geniş yelpazede çeşitleri vardır. Modern farklı hayat çizgilerini yaşamına yansıtmak isteyenlerin tercih edebileceği, doğaseverlere uygun doğa unsurları, deniz, yeşillik, su, bahçe, gökyüzü çeşitlilikleri ile dekorasyon sunular sunar.

Mekana uygun renk, desen ve modeller, modern hayat mimarisine ayrıcalıklı bakış açısı sunarak farklılık yaratmaya olanak sağlar. Toplu yaşam alanlarında oldukça fazla tercih edilen gergi tavan, mekanın dekorasyonunu tamamlayıcı unsurların en başında gelmektedir. Alışveriş merkezleri, düğün salonları, oteller, restoranlar, spor tesisleri, konferans salonları gibi birçok mekan için çeşitli model ve seçenekleri ile kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Gergi Tavan Modelleri Nelerdir?

Gergi tavan sistemleri her zevke uygun geniş seçim yelpazesine sahiptir. İsteğe uygun olarak Parlak gergi tavan, Mat gergin tavan, Transparan gergi tavan, 3D gergin tavan, Dijital baskı gerginli tavan sistemleri sayesinde kafe, otel, havuz, restoran, ev, ofis, kulüp gibi yerlere daha göz alıcı, şık bir görüntü kazandırılabilir. Gergi tavanların hepsi özel tasarım ve üretilme teknolojisi vardır. Her çeşit ayrı bir şekilde üretilmekle çeşitli alanlarda gerek dekorasyon gerekse var olan kusurları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Dijital Baskı Gergi Tavan Modeli

Dijital gergin tavanlar Durst hd rho 1000 UV baskı teknolojisi ile yapılır. Dijital gergili tavanlar her alana kullanılabilme özelliğindedir. Bu gergili tavan türü müşteriler tarafından daha çok tercih edilen bir üründür.

Çok zararlı bir madde olan solvent, ucuz olduğundan tercih edilerek insan sağlığı göz ardı edilmektedir. Solvent baskı ile yapılan Dijital germe tavanlarda insanlarda baş dönmeler, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar görülmektedir. Solvent baskısı, dijital tavan ürünlerinde iç mimaride kullanılmamaktadır. Dijital baskı gergili tavanların baskısında da solvent kullanılmamaktadır. O yüzden bu ürün ev, ofis gibi iç alanlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

Dijital baskı gergi tavan üzerine verilen herhangi görselin basılması mümkündür. Sadece görsel kalitesinin yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Çözünürlüğü yüksek olan fotoğraflar daha iyi bir şekilde basılır ve uygulandığında göz yormaz.

Dijital gergi tavan baskısında kullanılan ürün baskıyı çok iyi bir şekilde içine emer ve yüzeyinde hiç bir pürüz olmaz. Dijital baskı gergi tavan, daha çok kapalı mekanlarda kullanılmaktadır. Kapalı alanlara uygulanan bu model, mekanın daha modern ve ferah görünmesini sağlamaktadır.

Dijital baskı gergi tavan uygulamasında daha çok gökyüzü ve doğa görselleri tercih edilmektedir. Kesinlikle kimyasal madde içermeyen ürünler sayesinde herhangi bir koku olmaz.

Lake Dokulu Gergi Tavan Modeli

Lake dokulu gergi tavan modeli şık ve parıltılı dekorasyonların tamamlayıcısıdır. Lake parlaklığına sahip olan bu gergi tavan malzemesi, mekandaki hareketliliğin tavana da taşınmasını sağlayarak dekorasyonda bütünlük oluşturur. Bu model için sunulan geniş renk yelpazesinden istenen renk seçilebilir ve seçilen gergi malzemesi her ortama uygulanabilir.

Renk solması gibi bir durumun söz konusu olmadığı lake doku gergi tavan, gösterişli olmasının yanı sıra parlak özelliğinden dolayı mekanın yansımasını da şık bir şekilde tavana taşır. Bu model, çoğunlukla lake mobilyaların yer aldığı mutfak ve yatak odası gibi ortamlarda dekorasyonun tamamlayıcısı olarak tercih edilmektedir.

Lake dokulu gergi malzemesi kullanılarak ayrıca 3 boyutlu modeller de hazırlanabilmektedir. 3 boyutlu gergi sistemlerin, 3 boyutlu olarak hazırlanan metal bir iskelet üzerine gergi malzemesinin giydirilmesi ile hazırlanmaktadır.

Bu modeller daha çok alışveriş merkezleri, oteller, hastane ve iş merkezleri gibi büyük yapılarda dekorasyonda fark yaratmak için kullanılır.

Transparan Dokulu Gergi Tavan Modelleri

Tercihini sade ama şık modellerden yana kullananlar için olan bu modelde tavan gergisi düz renktir ve üzerinde herhangi bir desen bulunmaz.

En çok tercih edilen modeller arasında yer alan transparan doku, sade fakat gösterişli dekorasyonlarda oldukça etkileyici ve modern sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca alçı kutulama ve ışık bandı gibi uygulamalarda da çoğunlukla transparan doku tercih edilmektedir. Alçı göbekler ve alçı kutulamalarda bırakılan boşluklar için de bu malzeme oldukça uygundur.

Portatif Gergi Tavan Modeli

Portatif gergi tavan minimum 15 cm derinliğinde alçıpan havuzlara modüler olarak kurulabilen ve taşınabilen gergi tavan uygulamalarıdır. Bu model, hazır gergi tavan, avize gergi tavan olarak da farklı isimlerle anılmaktadırlar. Portatif gergi tavan ürünleri, belirlenen ebat ve ölçülerde istenilen görselin kolay bir şekilde kurulumunun yapılabilmesini sağlar.

Akustik Gergi Tavan Modeli

Halka açık alanlar veya geniş oturma odalarında, tavan genellikle en geniş yer kaplayan tek yüzeydir. Ses yansımalarının en büyük kaynağı da tavandır. Beton ya da alçı levha üzerinde süzülen bir ses, kulağa geri dönen ve ortamda gürültüye sebep olan kalitesiz bir sestir. Bu bölümün fonasyon tedavisi, gürültülü odalarda bulunan yankıyı önler.

Akustik gergi tavan modeli genellikle kulüp, restoran, alışveriş merkezleri gibi ortam sesi yüksek olan mekanlarda sesi absorbe etmek için kullanılır.

3D Form Gergi Tavan

3D form gergi tavan sistemi, gergi tavan kumaşının esnek yapısı sayesinde istenilen forma girmesi ile elde edilmektedir. İstenen şekil ve ebatta 3 boyutlu gergi tavan yapılması tasarlanan tavanlara giydirilebilmektedir. Bu özelliği sayesinde bu tür gergi tavan sistemlerine 3D form gergi tavan denilmektedir.

3D form gergi tavan sistemi özellikle kubbe gibi dekoratif şekillerde uygulanmaktadır. Diğer gergi tavan sistemi kumaşları ile yapılabilir. Bu modelde lake kumaş ya da ışıklı doku kumaş gibi istenen gergi tavan kumaşı kullanılabilir. Tüm kumaş çeşitlerimiz esnek yapısı itibariyle istediğiniz şekle sokulabilmektedir.

Uv Gergi Tavan Modeli

Değişmeyen özellikleri sayesinde kullanıcılarını son derece memnun etmektedir. Uv Baskılı gergi tavanlar, modern teknoloji ile geleneklerin uyumlu bir kombinasyonun örneğidir. Baskılı gergi tavan işlemi çocuk odaları, oyun odaları, büyük merkezlerdeki çocuk oyun alanlarında renkli basımlarda dahi çözünürlüğü kaybolmadığı için tercih edilmesini sağlar. Renkli ortam çocukların dikkatini çektiğinden çok sevilen bir ortam olmaktadır.

Sanat atölyeleri, moda tasarım alanları, tekstil ve restoran gibi ortamlarda canlı resim ve görselleri koruması yönünden dolayı tercih edilmektedir. Uv Baskılı gergi tavan, seçilen görüntünün iç baskıya uygulandığı bir tavan modelidir. Uygulanacak tavan mat, saten, lake veya saydam, beyaz veya renkli olabilir. Bu seçim kişisel tercihlere ve iç mekan tarzına bağlıdır. Baskı işlemi fazla vakit almaz, öncesinde hazırlanarak oluşturulan model, moda tasarım teknolojisi yaratır. Modern Uv baskı teknolojisinin kullanımı, yüksek düzeyde bir renk parlaklığı görüntüsü elde edilmesini sağlar.

Barisol Gergi Tavan Modeli

Günümüzde insanların çoğunlukla gittiği mekanlar arasında alışveriş merkezleri ve spor salonları yer alıyor. Hem sağlıklı olmak hem de formunu korumak isteyenler sayesinde spor salonları da kalabalık mekanlar haline gelmiş bulunmaktadır.

Her sektörde olduğu gibi alışveriş merkezi ve spor salonlarında da farklı kalitede hizmetlerin olduğu görülebilmektedir. Gergi tavan uygulamaları, birinci sınıf spor salonlarında, salonun dekorasyon kalitesini üst seviyeye çıkarmak için bir üründür. Barisol gergi tavan modeli de genellikle spor salonları ve alışveriş merkezi gibi kalabalık fakat insanların kendilerini ferah hissetmesi gereken mekanlarda tercih edilen bir modeldir. Anti bakteriyel olması, gergi tavan sisteminin kalabalık alanlarda sağlıklı bir ortam oluşturmasına etkisi büyüktür.

Gergi tavan ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan dekoratif çalışmalardan biridir. Onlarca farklı çeşit ve modeli ile birlikte gergi tavan modelleri her mekanın havasını değiştirerek göz alıcı, ferah bir hale getirmektedir.

Gergi tavan modelleri led aydınlatma alanında kullanılan yeni trend bir dekorasyon malzemesi haline gelmiştir. Bulunduğu alana derinlik duygusu katan ve estetik bir görünüm sağlayan bu dekoratif ürün, ısıtma yöntemi ile istenilen forma girmektedir. Bir zar görevi gören PVC esaslı zarların alüminyum profillere gerilerek uygulandığı gergi tavan sistemleri lake, saten, metalik, transparan gibi doku ve renk açısından oldukça geniş çeşitleri bulunmaktadır. Her dokunun kendine has özelliklere sahip olması ise, gergi tavan sisteminin uygulanacağı alana olan uyumluluğuna göre seçenekleri artırmaktadır.

Bu seçeneklerden kişi, mekana ve kendi tarzına uygun olan renk ve dokudaki modellerden beğendiğini seçebilir, evinizde ya da ofisinizde görmek istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Yuvarlak, dikdörtgen, düz, dalgalı ve kare olmak üzere birçok geometrik şekle girebilen gergi tavan sistemleri PVC malzemesinden oluşması nedeni ile esnek bir yapıya sahiptir. Esneyebilen yapısı sayesinde, ölçülendirmede kolaylık sağlamasının yanı sıra geri tavan, kullanıldığı mekana göre farklı tasarımlar oluşturabilme imkanı bulunur.

Gergi Tavanın Faydaları Nelerdir?

Bu şık dekorasyon olan geri tavan, tüm yapılara farklı geometrik özellikteki tavan ve duvarlara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Işıklandırma, havalandırma, telefon, alarm gibi elektronik sistemler de bu sistem içerisine ilave edilebilir. Uygulama yapılan yüzeyin altında elektrik tesisatı, klima tesisatı, su tesisatı gibi tesisatlar bulunabilir, son derece güvenli bir sistemdir.

 • Malzemesi dolayısıyla çarpma, su, nem gibi birçok dış faktöre uzun süre dayanıklı bir üründür.
 • Gergi tavan fiyatlarıile ekonomik olan bir üründür.
 • Uzun yıllar dayanıklıdır. Esneklik ve canlılığını kullanıldığı süre boyunca yitirmeyen bir sistemdir.
 • Uygulama esnasında mekandaki eşyaları taşımaya gerek yoktur. Montajı kolaydır, uygulama esnasında herhangi bir kirlilik çıkmaz.
 • Hasarlı, çatlak ya da lekeli duvar ve tavanlara uygulanabilmektedir. Böylece hem duvar hem tavanların bakımı yapılmış olur hem de mekana şık bir hava katılmış olur.
 • Gergi tavan yapımında kullanılan tüm ürünler çevre dostudur ve sahip oldukları yasal belgeler ile çevre güvenliği de göz ardı edilmemektedir.
 • Neme dayanıklı ve anti bakteriyeldir. Mikrop barındırmaz, sağlıklı ve hijyenik bir ortam yaratır.
 • Tüm iç ve dış mekanlarda istenilen yerde uygulanabilir.
 • Hafiftir ve tavanda ağırlık yapmaz. Hafif olduğundan dolayı depremde zarar görmez.
 • Kolayca silinip temizlenebilmesi yönüyle pratik bir kullanımı bulunur.
 • Yangına karşı dayanıklıdır, alevli bir yangında ateş almaz.
 • Kısa sürede, kolayca monte ve de monte edilebilme özelliğinden dolayı zaman kaybına neden olmaz.
 • 5m genişlik ve 300 m uzunluğa kadar tek parça halinde uygulama yapılabilir. Veya ekleme yapılarak çok büyük alanlarda da kullanılabilir.

Gergi Tavan Neden Seçilmelidir?

Hasarlı, çatlak ya da rutubet lekesi, normal lekeli tavanlara sahip olanlar gergi tavan sayesinde rahatlıkla bu istenmeyen kusurları gizlenebilir. Bu sistem sayesinde alçı panoya ya da duvar boyası gibi aşırı zahmet gerektiren işlere gerek kalmaz. Mobilyaları taşıyıp yorulmadan gün içerisinde kısa bir süre içerisinde yepyeni tavan görünümüne sahip olabilirsiniz. Tertemiz, suya dayanıklı, dümdüz, pürüzsüz bir tavana sahip olmak yalnızca birkaç saatlik profesyonel bir uygulama ile mümkündür. Ev ve diğer tüm mekanlardaki tüm odaların tavanlarına rahatlıkla uygulanabilir. Yatak odası, salon, mutfak, banyo, hol, balkon, toplantı salonu, yemek odası gibi daha birçok mekanda, gergi tavan ile yepyeni ve modern bir görünüme sahip olunabilir.

Gergi Tavan Yapım Aşamaları

 • Doğru gergi tavan model seçimi yapılmalıdır.
 • Led ışıklar güç kaynakları modele uygun bir şekilde yerleştirilmelidir.
 • Güç kaynağının voltaj ayarı uygun bir şekilde yapılmalıdır.
 • Gergi tavan sürecin ışıklandırmanın aynı şiddette gerçekleşmesi için watt ayarının doğru yapılması gerekir. Ana hat burada maksimum 100 watt şeklinde tercih edilmektedir.
 • Led bağlama işleminde zıt kutupların doğru şekilde bağlanmasına dikkat edilmelidir.
 • Diğer renkler ışığı iyi bir şekilde yansıtmadığı için istenilen etkiyi vermezler.
 • Gergi tavan hazırlanan alçıpan havuza yapılır.
 • Alüminyum izolasyon bandı sayesinde gergi tavan alanı ve profil çerçeve birbirinden ayrılır.
 • Gergi tavan membranı ısıtılarak profil çerçeve içerisindeki kanallara takılır.
 • Geriye kalanlar alanlarda profil çerçeve ile montajlaşarak birleştirilir.
 • Gergi tavan uygulaması, kısa sürede yapılabilmesinin yanı sıra alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır.

Gergi Tavan Nerelerde Uygulanır?

Gergi tavan uygulamaları, oturma odası, salonlarda, mutfak, banyo, çocuk odası, hol, bir daire içerisinde her odaya uygundur. Çocuk odasına uyumlu gerçekçi fotoğraf, resim, çizgi film karakterleri gibi daha birçok seçenek bulunmaktadır. Birbirinden farklı seçenekleri ile kişilerin seçimine sunulan geniş yelpazede çeşitleri vardır. Modern farklı hayat çizgilerini yaşamına yansıtmak isteyenlerin tercih edebileceği, doğaseverlere uygun doğa unsurları, deniz, yeşillik, su, bahçe, gökyüzü çeşitlilikleri ile dekorasyon sunular sunar.

Mekana uygun renk, desen ve modeller, modern hayat mimarisine ayrıcalıklı bakış açısı sunarak farklılık yaratmaya olanak sağlar. Toplu yaşam alanlarında oldukça fazla tercih edilen gergi tavan, mekanın dekorasyonunu tamamlayıcı unsurların en başında gelmektedir. Alışveriş merkezleri, düğün salonları, oteller, restoranlar, spor tesisleri, konferans salonları gibi birçok mekan için çeşitli model ve seçenekleri ile kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Gergi Tavan Modelleri Nelerdir?

Gergi tavan sistemleri her zevke uygun geniş seçim yelpazesine sahiptir. İsteğe uygun olarak Parlak gergi tavan, Mat gergin tavan, Transparan gergi tavan, 3D gergin tavan, Dijital baskı gerginli tavan sistemleri sayesinde kafe, otel, havuz, restoran, ev, ofis, kulüp gibi yerlere daha göz alıcı, şık bir görüntü kazandırılabilir. Gergi tavanların hepsi özel tasarım ve üretilme teknolojisi vardır. Her çeşit ayrı bir şekilde üretilmekle çeşitli alanlarda gerek dekorasyon gerekse var olan kusurları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Dijital Baskı Gergi Tavan Modeli

Dijital gergin tavanlar Durst hd rho 1000 UV baskı teknolojisi ile yapılır. Dijital gergili tavanlar her alana kullanılabilme özelliğindedir. Bu gergili tavan türü müşteriler tarafından daha çok tercih edilen bir üründür.

Çok zararlı bir madde olan solvent, ucuz olduğundan tercih edilerek insan sağlığı göz ardı edilmektedir. Solvent baskı ile yapılan Dijital germe tavanlarda insanlarda baş dönmeler, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar görülmektedir. Solvent baskısı, dijital tavan ürünlerinde iç mimaride kullanılmamaktadır. Dijital baskı gergili tavanların baskısında da solvent kullanılmamaktadır. O yüzden bu ürün ev, ofis gibi iç alanlarda gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

gergi tavan modeli

Dijital baskı gergi tavan üzerine verilen herhangi görselin basılması mümkündür. Sadece görsel kalitesinin yüksek çözünürlükte olması gerekmektedir. Çözünürlüğü yüksek olan fotoğraflar daha iyi bir şekilde basılır ve uygulandığında göz yormaz.

Dijital gergi tavan baskısında kullanılan ürün baskıyı çok iyi bir şekilde içine emer ve yüzeyinde hiç bir pürüz olmaz. Dijital baskı gergi tavan, daha çok kapalı mekanlarda kullanılmaktadır. Kapalı alanlara uygulanan bu model, mekanın daha modern ve ferah görünmesini sağlamaktadır.

Dijital baskı gergi tavan uygulamasında daha çok gökyüzü ve doğa görselleri tercih edilmektedir. Kesinlikle kimyasal madde içermeyen ürünler sayesinde herhangi bir koku olmaz.

Lake Dokulu Gergi Tavan Modeli

Lake dokulu gergi tavan modeli şık ve parıltılı dekorasyonların tamamlayıcısıdır. Lake parlaklığına sahip olan bu gergi tavan malzemesi, mekandaki hareketliliğin tavana da taşınmasını sağlayarak dekorasyonda bütünlük oluşturur. Bu model için sunulan geniş renk yelpazesinden istenen renk seçilebilir ve seçilen gergi malzemesi her ortama uygulanabilir.

Renk solması gibi bir durumun söz konusu olmadığı lake doku gergi tavan, gösterişli olmasının yanı sıra parlak özelliğinden dolayı mekanın yansımasını da şık bir şekilde tavana taşır. Bu model, çoğunlukla lake mobilyaların yer aldığı mutfak ve yatak odası gibi ortamlarda dekorasyonun tamamlayıcısı olarak tercih edilmektedir.

Lake dokulu gergi malzemesi kullanılarak ayrıca 3 boyutlu modeller de hazırlanabilmektedir. 3 boyutlu gergi sistemlerin, 3 boyutlu olarak hazırlanan metal bir iskelet üzerine gergi malzemesinin giydirilmesi ile hazırlanmaktadır.

Bu modeller daha çok alışveriş merkezleri, oteller, hastane ve iş merkezleri gibi büyük yapılarda dekorasyonda fark yaratmak için kullanılır.

Transparan Dokulu Gergi Tavan Modelleri

Tercihini sade ama şık modellerden yana kullananlar için olan bu modelde tavan gergisi düz renktir ve üzerinde herhangi bir desen bulunmaz.

En çok tercih edilen modeller arasında yer alan transparan doku, sade fakat gösterişli dekorasyonlarda oldukça etkileyici ve modern sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

Ayrıca alçı kutulama ve ışık bandı gibi uygulamalarda da çoğunlukla transparan doku tercih edilmektedir. Alçı göbekler ve alçı kutulamalarda bırakılan boşluklar için de bu malzeme oldukça uygundur.

Portatif Gergi Tavan Modeli

Portatif gergi tavan minimum 15 cm derinliğinde alçıpan havuzlara modüler olarak kurulabilen ve taşınabilen gergi tavan uygulamalarıdır. Bu model, hazır gergi tavan, avize gergi tavan olarak da farklı isimlerle anılmaktadırlar. Portatif gergi tavan ürünleri, belirlenen ebat ve ölçülerde istenilen görselin kolay bir şekilde kurulumunun yapılabilmesini sağlar.

Akustik Gergi Tavan Modeli

Halka açık alanlar veya geniş oturma odalarında, tavan genellikle en geniş yer kaplayan tek yüzeydir. Ses yansımalarının en büyük kaynağı da tavandır. Beton ya da alçı levha üzerinde süzülen bir ses, kulağa geri dönen ve ortamda gürültüye sebep olan kalitesiz bir sestir. Bu bölümün fonasyon tedavisi, gürültülü odalarda bulunan yankıyı önler.

 Akustik gergi tavan modeli genellikle kulüp, restoran, alışveriş merkezleri gibi ortam sesi yüksek olan mekanlarda sesi absorbe etmek için kullanılır.

3D Form Gergi Tavan

3D form gergi tavan sistemi, gergi tavan kumaşının esnek yapısı sayesinde istenilen forma girmesi ile elde edilmektedir. İstenen şekil ve ebatta 3 boyutlu gergi tavan yapılması tasarlanan tavanlara giydirilebilmektedir. Bu özelliği sayesinde bu tür gergi tavan sistemlerine 3D form gergi tavan denilmektedir.

3D form gergi tavan sistemi özellikle kubbe gibi dekoratif şekillerde uygulanmaktadır. Diğer gergi tavan sistemi kumaşları ile yapılabilir. Bu modelde lake kumaş ya da ışıklı doku kumaş gibi istenen gergi tavan kumaşı kullanılabilir. Tüm kumaş çeşitlerimiz esnek yapısı itibariyle istediğiniz şekle sokulabilmektedir.

Uv Gergi Tavan Modeli

Değişmeyen özellikleri sayesinde kullanıcılarını son derece memnun etmektedir. Uv Baskılı gergi tavanlar, modern teknoloji ile geleneklerin uyumlu bir kombinasyonun örneğidir. Baskılı gergi tavan işlemi çocuk odaları, oyun odaları, büyük merkezlerdeki çocuk oyun alanlarında renkli basımlarda dahi çözünürlüğü kaybolmadığı için tercih edilmesini sağlar. Renkli ortam çocukların dikkatini çektiğinden çok sevilen bir ortam olmaktadır.

Sanat atölyeleri, moda tasarım alanları, tekstil ve restoran gibi ortamlarda canlı resim ve görselleri koruması yönünden dolayı tercih edilmektedir. Uv Baskılı gergi tavan, seçilen görüntünün iç baskıya uygulandığı bir tavan modelidir. Uygulanacak tavan mat, saten, lake veya saydam, beyaz veya renkli olabilir. Bu seçim kişisel tercihlere ve iç mekan tarzına bağlıdır. Baskı işlemi fazla vakit almaz, öncesinde hazırlanarak oluşturulan model, moda tasarım teknolojisi yaratır. Modern Uv baskı teknolojisinin kullanımı, yüksek düzeyde bir renk parlaklığı görüntüsü elde edilmesini sağlar.

Barisol Gergi Tavan Modeli

Günümüzde insanların çoğunlukla gittiği mekanlar arasında alışveriş merkezleri ve spor salonları yer alıyor. Hem sağlıklı olmak hem de formunu korumak isteyenler sayesinde spor salonları da kalabalık mekanlar haline gelmiş bulunmaktadır.

gergi tavan modeli

Her sektörde olduğu gibi alışveriş merkezi ve spor salonlarında da farklı kalitede hizmetlerin olduğu görülebilmektedir. Gergi tavan uygulamaları, birinci sınıf spor salonlarında, salonun dekorasyon kalitesini üst seviyeye çıkarmak için bir üründür. Barisol gergi tavan modeli de genellikle spor salonları ve alışveriş merkezi gibi kalabalık fakat insanların kendilerini ferah hissetmesi gereken mekanlarda tercih edilen bir modeldir. Anti bakteriyel olması, gergi tavan sisteminin kalabalık alanlarda sağlıklı bir ortam oluşturmasına etkisi büyüktür.

 

Pin It on Pinterest

Share This