Antalya gergi tavan modelleri talepleri konusunda bölgenin en fazla istek alan şehirleri arasında yer alıyor. Serik ilçesi de Antalya’nın gelişmekte olan ve gün geçtikçe yenilenen bir yüzü olmaya devam ediyor. Bu nedenle yenilikçi dekorasyonlara kapısını açan Serik ilçesi mimari alanda yeni düzenlemeler ile farkını ortaya koyuyor. Serik Antalya bölgesinin turizm açısından önde gelen ilçelerinden biridir.

Özelikle ılıman iklimi de bölgenin önemli coğrafik özelliklerinden biridir. Osmanlı döneminden kalma tarihi izlerin bulunduğu ilçe turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Özellikle Zeytinlitaş Mağarası turistik açıdan oldukça önemlidir. Bir diğer önemli turistik yer ise Uçansu Şelalesidir. İlçe bu ve bunun gibi pek çok tarihi yerleri ile turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Serik temiz sahilleri ve misafirperver halkı ile her mevsim gidilip görülecek yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Gergi tavan kullanımı Antalya başta olmak üzere pek çok il ve ilçede sıkça tercih edilmektedir.

Gergi Tavan Nedir?

Gergi tavan özellikle son dönemlerin en çok tercih edilen görsel çalışmalardan biridir. Gergi tavan seçilen resim görselinin bir ısıtma aparatı ile tavana montajlanması ile oluşan bir görseldir. Hastane, okul, ev, iş yerleri, müzeler, toplantı salonları, oteller gibi pek çok alanda tercih edilen tasarımlardan biridir. Tercih edilmesindeki en önemli neden ise dayanıklı ve uzun süreli kullanılması gelmektedir.

gergi tavan modeli

Bunun yanı sıra kolay temizlenebilir olması da başlıca kullanım nedenleri arasındadır. Klasik beton tavanlara göre daha kolay kullanım özelliklerine sahiptir. Özellikle kolay temizlenebilir olması da en çok tercih edilme sebeplerinden biridir. Ayrıca sökülüp bir başka mekana da takılabilme özelliği söz konusudur. Bu nedenle taşınma esnasında sökülüp, diğer mekanlara tekrar montajlanma özelliği vardır. Bu özelliği de gergi tavan kullanımını daha uzun kılmaktadır. Kolay eskime ve yıpranma yapmayacağı için sıklıkla montajlanmasında bir sorun oluşturmamaktadır.

Gergi Tavan Modelleri En sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Gergi tavan modelleri kullanım bakımından özellikle son dönemlerde artış gösteren ürünler arasında yer alıyor. Bunun en önemli nedeni ise gergi tavan kullanımının hem estetik hem de son derece hijyenik olmasında kaynaklanıyor. Gergi tavanlar kullanım bakımından oldukça kolay olması nedeni ile daha sık tercih ediliyor. Özellikle Serik bölgesinde hastane ortamlarında gergi tavan modellerinin montajı sıkça yapılıyor. Hastane ortamlarındaki kasvetli havanın dağıtılmasında bu tarz tasarımların tercih edilmesine son derece dikkat ediliyor.

gergi tavanı modeli

Gergi tavan hem tavan özelliği olarak hem de yer tasarımında da kullanılabiliyor. Bir diğer kullanım alanı ise okullar olarak belirtiliyor. Özellikle eğitim ve öğretim kurumlarında hareketli ve renkli desenler dikkat algısını olumlu yönde etkiliyor. Gergi tavan tercihi hem estetik açıdan hem de temizlik açısından da okul ortamlarında sıkça tercih ediliyor. Artık gergi tavan seçimleri günümüzde hem özel kurumlar tarafından hem de bireysel kişiler tarafından sıkça tercih ediliyor. Tercih edilme nedenleri arasında ise hem kolay bir yapım aşaması hem de son derece sağlıklı bir kullanım özelliğinin olması etkili oluyor.

gergi tavan modeli

Turistik bölgelerde özellikle son dönemlerde gergi tavan modelleri sıkça tercih ediliyor. Özellikle bu tarz bölgelerde tarihi dokuların önemi kadar, yenilikçi mimarinin de önemine dikkat çekiliyor. Gergi tavan tasarımları da birbirinden farklı çeşitleri ile dikkat çeken bir özellik taşıyor. Bu durum gelen turistler için son derece ayrıcalıklı bir görsellik oluşturuyor. Eğlence merkezlerinde yapılan bu tür değişimler yerli ve yabancı turistler tarafından son derece olumlu bir yenilik olarak karşılanıyor.

Gergi Tavan Modelleri Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Gergi tavan seçimi yaparken bazı detayları gözden kaçırmamak gerekiyor. Bunlardan başlıcalarını şöyle sıralamak mümkün olmaktadır. Özellikle gergi tavan montajı yapılacak olan yapının mimari özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Bazı mimari yapılar da daha klasik çizgiler hakim olduğu için bu aşamada seçilen tavan özelliği önem taşıyor. Otellerde özellikle daha klasik seçimler yapılırken, bir avm ya da toplantı salonunda ise mekanın özelliklerine göre tasarım yapılabiliyor. Seçim yaparken en çok dikkat edilmesi önerilen konu ise resim seçimindeki detaylar oluyor. Resim seçimi yaparken görselin mekan ile uyumu oldukça önem taşıyor. Eğer hem duvara hem de tavana gergi tavan yapılacaksa bu iki yer arasında uyum son derece önem taşıyor.

Bazı tasarım aşamalarında zıt desenler de tercih edilebiliyor. Ancak bu mekanın kullanım şekline göre de değişim gösteriyor. Eğer ev ortamında bir germe tavan montajı yapılacaksa, bu aşamada da resim seçimi ön plana çıkıyor. Ev dekoruna uyum sağlayan bir germe tavan görseli bu aşamada daha çok ön planda oluyor. Yine salon için montajlanacak olan görseller ise yer ve mekan özelliklerine göre belirlendiğinde daha olumlu bir sonuç ortaya çıkıyor. Turistik mekanlar, müzeler, ofis ortamları, düğün salonları, festival ve sinema salonları gibi pek çok sanatsal etkinlik ortamlarında da gergi tavan modelleri tercih edilebiliyor. Burada tercih edilme nedeni ise öncelikle son derece estetik olması olarak gösteriliyor.

Gergi Tavan Fiyatları Neye Göre Belirlenmelidir?

Gergi tavan fiyatları pek çok değişik etkene bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bu aşamada firmanın belirlediği standart fiyatlar ya da bazı markaların belirlediği fiyatlar baz alınabiliyor. Ancak burada önemli olan detay ise hem kaliteli hem de uygun fiyatlı germe tavan seçimleri yapmak oluyor. Bunun için küçük çaplı bir araştırma yapmak yeterli olabiliyor.

 

Pin It on Pinterest

Share This